Dünya'da strateji oyunları arasında şüphesiz en iyisi olan oyun 3 seriden oluşmakta. Red Alert I ve II, Guinness Rekorlar Kitabındaki 12 milyon ile en fazla satılan gerçek zamanlı strateji konumunu korumaktadır.

Gerçek Zamanlı Strateji türünün yaratıcısı Westwood Studios tarafından 1999 çıkarılan Command & Conquer: Red Alert oyununun ilk serisinden sonra 16 Eylül 2000 yılında Müttefikler (Allieds) ve Sovyetler (Soviets) eski seriye oranla daha farklı ünitelerle karşımıza çıktı.

Oyuna daha fazla renk katmak için  2001 yılında Westwood Studios ekibi Command & Conquer: Yuri's Revenge oyununu yayınladı. Red Alert 2 üzerine inşaa edilmiş oyun Yuri sayesinde daha da ayrıntılı hale getirildi.

Oyunun 3. serisi olan Command & Conquer: Red Alert 3 2008 yılında Electronic Arts şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Görsel açıdan çok fazla seçenekler sunmasına, hava ataklarının daha fazla olmasına rağmen 1. ve 2. serisi kadar tutmayan oyun kısa zamanda raflardan kaldırıldı. 

Red Alert, Kırmızı Alarm anlamına gelmektedir ve bu da yüksek tehdit seviyesini belirtmesi yanında, Red, yani kırmızı kelimesinin, aynı zamanda 'yi de simgelemesi ile iki anlamlı bir anlam taşımaktadır.

Oyunun günümüzde hala daha aktif olarak oynayan oyuncu kitleleri mevcut. Özellikle online oynanması sayesinde gruplar kitlelere de rahatlıkla ulaşabiliyor. Cncnet ekibinin kurdupu oyun sunucularında Türk oyunculara da sık sık rastlamak mümkün. Oyunu online oynamak istiyorsanız ücretsiz indirebileceğiniz https://cncnet.org/yuris-revenge sitesindeki programı bilgisayarınıza kurmanız yeterlidir.

Keyifli oyunlar dileriz.

Yorumlar ()

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.