Bugün sizlere cep telefonu ile ilgili özellikle şarjını<ın nasıl uzun gitmesini sağlayabilirsiniz diye tam 7 tane hayatınızı kolaylaştıracak ipucu vereceğim.

Telefonunuzun çok daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız şarjdayken uçak moduna alın. Böylece telefonun internet dahil birçok özelliği çalışmadığından daha hızlı şarj olacaktık.

Şarjınız hemen bitmesin istemiyorsanız fon resmini gerçek siyah bir resimle değiştirin. Yeni nesil led ekranlarda siyah renk oradaki minik ledin sönmesini sağladığı için şarjınız çok daha fazla gidecektir.
Hem ios hem de android'de telefonların şarjını bitiren olayların başında arka tarafta çalışan uygulamalar geliyor. Bunu engellemek için bu uygulamaları kapatın.
Alarmınızın sizi daha iyi uyandırması için telefonunuzu Tiit zil sesine getirin ve onu bir bardağın içine koyun.
 
Eğer sevgilinize romantik bir akşam geçirmek ya da elektrik kesintilerinde daha aydınlık bir ortamda bulunmak isterseniz telefonunuzu arka ışığını yakın ve üstüne içerisi su ile dolu pet şişe koyun. Alın size gece lambası. 
Sıradan bir kartviziti Aynen böyle kesin işte size dünyanın en ucuz cep telefonu standı. 
Ayrıca bunların dışında Konum servislerini gerekmedikçe açmayın. Acayip şarj yiyor.
 
Ekranın parlaklık ayarını en alt seviyelerde tutmaya özen gösterin. Eğer e-postalarınızla acil bir işiniz yoksa telefonunuzun posta kutusu güncellemesini ya elinizle yapın ya da 30 dakikaya ayarlayın.

Yorumlar ()

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.